اولین مدرسه هیبریدی ایران

حتما براتون سوال شده که مفهوم پوستر جدید دبیرستان شهریار توس چیه؟

اجازه بدید اول اشاره‌ای به رزومه سه سال گذشته دبیرستان غیردولتی شهریار توس داشته باشم تا متوجه بشید چطور تبدیل به غیردولتی برتر شرق کشور شد.

الحمدلله دبیرستان شهریار توس در کنکور سراسری در این سه سال توانست نتایج بسیار درخشانی بگیرد. در رشته تجربی بچه‌ها ٧۵ درصد نتایج درخشانی گرفتند که ٣۵ درصد قبولی در رشته‌های پزشکی، دندان، دارو و دامپزشکی مشهد و تهران و دانشگاه برتر کشور بود و ۴٠ درصد آن هم قبولی در پیراپزشکی دانشگاه‌های برگزیده کشور. در رشته ریاضی هم دانش‌آموزان ما ۱۲/۵ درصد در مهندسی‌های دانشگاه‌های دولتی برتر تهران و ۶۵ درصد در مهندسی‌ها و رشته‌های برتر دانشگاه فردوسی مشهد.

علاوه بر این کنکور درخشان، بچه‌ها در المپیاد هم در این ٣ سال فوق‌العاده ظاهر شدند علاوه بر ١۴٩ قبولی در مرحله اول المپیادهای علمی کشور ۶ مدال رنگارنگ کشوری شامل ٣ نقره و ٣ برنز در سطح ملی به دست آوردند در جشنواره جوان خوارزمی درخشیدند. در مسابقات بین‌المللی در جمع نخبگان جهان ١٣ مقام ارزنده کسب کردند. در مسابقات فیراکاپ، icys، ichto و ijso.

اما کنار این همه افتخار علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی و جهانی چه اتفاق جدیدی در شهریار توس داره رقم میخوره؟

در روزگاری که جهان با سرعتی خیره کننده درحال تغییره، خب بیشترین تغییرات تو نظام پولی و بانکی، حقوقی، بهداشت و درمان و آموزش دیده می‌شود. نظام تعلیم و تربیت که در دوره سنت و عصر کشاورزی با مدل مکتب خانه‌ای و استاد محوری اداره می‌شد، در عصر مدرنیته و صنعت با مدل مدارس مکانیکال و نقش محور اداره می‌شد و زمانی هم در دوره پست مدرن و عصر اطلاعات با مدل مدارس ماتریسی و وظیفه محور اداره می‌شد، امروز دیگر در دوره ترنس مدرن و عصر جدیدی که ازش به عنوان عصر هیبریدی یا عصر مفهومی یاد می‌کنند نیاز به مدل جدیدی از مدارس دارد که ارگانیک، یادگیرنده، سیال و مهارت محور باشد. دیگه دوره حاکمیت هوش منطقی-ریاضی IQ و سلطنت مغز چپ تمام شده و موفقیت تحصیلی و شغلی در عصر مفهومی علاوه بر IQ و هوش زبانی- کلامی نیاز به هوش هایی مثل هوش هیجانی EQ، هوش معنوی SQ، هوش اجتماعی و هوش طبیعت‌گرا دارد آینده بدون شک متعلق به آنهایی است که بتوانند مهارت‌های مربوط به نیم‌کره راست مغزشان را هم کنار نیم‌کره چپ تقویت کنند و بتوانند همگام با تفکر نقاد، سیستمی و الگوریتمی، تفکر خلاق، استعاری و نوترکیب و مهارت‌های طراحی، هنری و ادبی را هم به صورت جامع و متوازن پرورش بدهند.

دقیقا به همین دلیل دبیرستان شهریار توس که الحمدلله در ماموریت و چشم‌انداز خودش پرورش مدیران موفق و عناصر تاثیرگذار فردای ایران و جهان را در دستور کار دارد کنار نتایج کنکور درخشان، المپیاد درخشان، مسابقات فرهنگی و هنری و پژوهشی و جهانی درخشانی که داشته که به لطف خدا در پیشانی مدارس غیردولتی شرق کشور درخشیده، اقدام به طراحی اولین مدرسه هیبریدی در ایران کرده. مدرسه‌ای که در آن براساس صدها نفر- ساعت مطالعه آینده‌پژوهی و مشورت‌ها ی تخصصی با صاحب‌نظران عرصه آموزشی در ایران و جهان، برنامه‌ای جامع برای موفقیت، تاثیرگذاری، جریان‌سازی و برندینگ موفق یک جوان فرهیخته و نخبه برای دهه‌های پیشرو طراحی شده و این مدرسه هیبریدی رو با افتخار تقدیم میکنه به تمام خانواده‌های شایسته سراسر ایران و ایرانیان سراسر جهان.

در اولین مدرسه هیبریدی ایران علاوه بر آموزش استاندارد، پیشرفته و قدرتمند برای دسترسی همه ایرانیان به آموزش با کیفیت غیر حضوری، باتوجه به بحران‌های نسل Z، کرونا و تغییرات سبک زندگی در عصر مفهومی و هیبریدی یه مدل‌سازی خیلی دقیق برای پرورش مهارت‌های لازم برای عصر مفهومی، شخصی‌سازی آموزش، توجه به تفاوت‌های فرد ی و سبک یادگیری هر دانش‌آموز بازی‌وارسازی آموزش و توجه به اهمیت کوچینگ(Coaching) دانش‌آموز از بدو ورود به مدرسه تا مرحله دانش‌آموختگی، اخلاق‌مداری، کار تیمی و نخبه‌مداری و Futuring انجام شده تا ما بتوانیم یک آدم جامع و چند بعدی را برای جامعه فردا تربیت کنیم.

به زودی در موشن‌های بعدی جزئیات اولین مدرسه هیبریدی ایران رو متوجه خواهید شد.

در عصر هیبریدی با دبیرستان شهریار توس اولین مدرسه هیبریدی ایران در خدمت شما هستیم.